HAKKIMIZDA

BEYOND Fabrikada Mimarlık

Disiplinler arası yapısından güç alan, mimari tasarım ve üretim hizmetlerini fabrika ortamında icra ediyoruz.

BEYOND Fabrikada Mimarlık

Beyond Fabrikada Mimarlık Mottosu ile disiplinler arası yapısından güç alan, mimari tasarım ve üretim hizmetini fabrika ortamında icra eden bir firmadır. Terzi usulü çözümleri ile mimar ve tasarımcıların standart dışı yüzey taleplerinin çözüm ve imalatına odaklanmıştır. İzmir’de 53 yıldır makina imalat sektöründe hizmet veren Göktoğan Teknik Makina Model firmasının yeni bir kolu ve markası olan BEYOND 5000 m²’lik fabrikasında hizmet vermektedir. Beyond Tasarım Otomasyonu, hesaplamalı tasarım ve üretim teknolojileri konusunda uzman bir ekibe sahiptir. Patentini aldığı “Taşıyıcı Sistem Entegre 3 Boyutlu Yüzey Panelleme Sistemleri” ile yurt içi ve yurt dışı projelerde serbest mimari formların rasyonalizasyonu ve imalatı konusunda hizmet veren bir mimarlık ve mühendislik şirketidir. Üretimini yaptığı üç boyutlu yüzey panelleri ile formal ve boyutsal esneklik, malzeme alternatifleri, akustik tasarım, projeye özel perforasyon ve kullanıcı etkileşimli ışık entegrasyonları ile mekanı yüzeylerden öteye götürüp eşsiz ve özel bir mekan deneyimi sunmaktadır.

EKİBİMİZ İLE TANIŞIN!

İzmir merkezli, yenilikçi mimari yaratma tutkusuyla iş yapan, ödüllü, çok disiplinli bir ekibiz. Daha güzel bir dünya yaratmak için birlikte çalışıyoruz.

“Beyond yolun her adımında yanınızda ve vizyonumuz ile hayal edebileceğinizden sizi daha ileriye taşır!”

Bilge GöktoğanKurucu
YÜKSEK MİMAR

BİLGE GÖKTOĞAN

Beyond şirketinin kurucusu ve Göktoğan Teknik Makina Model şirketinin ortaklarından olan Bilge Göktoğan hesaplamalı tasarım ve üretim teknolojileri konusunda uzmanlaşmış bir mimardır. Lisans eğitimini 2008 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Bölümü’nde tamamlamış, 2014 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Delft Teknik Üniversitesi (Hollanda) Mimarlıkta Hesaplamalı Tasarım ve Üretim Teknolojileri çift diploma programından yüksek lisans derecelerini almıştır. İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi’nde Cad/Cam ve Üretim Teknolojileri, Dijital Tasarıma Giriş, İleri Dijital Tasarım derslerini vermiş, Temel Tasarım Stüdyosu, Hesaplamalı Tasarım ve Bilişim, Enerji ve Sürdürülebilirlik yüksek lisans stüdyolarını yürütmüştür.
MİMAR

DAMLA KOBAK

Lisans eğitimini 2013- 2018 yılları arasında İzmir Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde bölüm ikincisi olarak tamamladı. Lise yıllarından itibaren çeşitli öğrenci ve profesyonel fotoğraf yarışmalarına katılım sağlayıp, farklı dereceler elde etti. Mimarlık lisans eğitimiyle beraber çeşitli ekipler dahilinde ulusal ve uluslararası mimari yarışmalara ve atölye çalışmalarına katılma fırsatı buldu. Mimari ve ürün görselleştirme üzerine çalışmalar yaptı. 2018’den bu yana iç mekân, kamusal alan ve dış cephelerde 3 boyutlu mimari yüzey üretimleri, bu yüzeylerin panellenmeleri ve strüktürel sistemleri üzerine çalışmalar yürüten Beyond ekibinde tasarımcı mimar olarak yer alıyor.
MİMAR

OĞULCAN ÇAKICI

2018 yılında İzmir Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden bölüm üçüncüsü olarak mezun oldu. Mimarlık eğitimiyle birlikte hesaplamalı tasarım, algoritmalar ve mimarlıkta robotların kullanımı gibi konulara ilgi duyup, bu alanlar üzerine çalışmaya başladı. Lisans eğitimi sırasında Yaşar Üniversitesi’nin YUmak MakerLab atölyesinde 2 yıl atölye sorumlusu olarak çalıştı. Okul döneminde ve mezun olduktan sonra çeşitli ulusal ve uluslararası mimari yarışmalara katılım sağladı. 2018 yılından bu yana 3 boyutlu yüzey üretimleri ve bu yüzeylerin panellemeleri üzerine çalışmalar yapan Beyond ekibinde yer alıyor. Yapılan prototiplerde 6 eksenli robotların kullanımı, serbest formlu yüzeylerin rasyonelleştirilmesi ve parametrik tasarımdan üretime geçiş gibi konularda çalışmalar gerçekleştiriyor.

HİKAYEMİZ

Beyond Fabrikada Mimarlık Kuruldu.

Fabrikada mimarlık mottosu ile müşterilerimize özel bir deneyim sunmaya başladık

2018

Birçok ödüllü projeye imza attık.

Terzi usulü çözümlerimiz ile mimar ve tasarımcıların standart dışı yüzey taleplerinin çözüm ve imalatında büyük bir marka haline geldik

2020

Projelerimiz ile müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

5000 m²’lik fabrikamızda siz değerli müşterilerimize büyük bir özen ve titizlikle hizmet vermeye devam ediyoruz.

2023